Päť navždy klasických spôsobov nosenia nízkych topánok Audrey Hepburnovou

Päť navždy klasických spôsobov nosenia nízkych topánok Audrey Hepburnovou

Pridal Vladimír Lackovič |

Renomovaná herečka, filantropka a žena, ktorá sa dokonalo obliekala - Audrey Hepburnová, ktorá by dnes mala 87 rokov, nosila množstvo metaforických doplnkov. Ale jeden doplnok sa s jej menom ponesie navždy – topánky bez opätku. Či už to boli baletné papučky, tenisky, balerínky, mokasíny, espadrilky, alebo poltopánky inšpirované pánskou módou, počas svojho života z nich urobila pojem. A čo je dôležitejšie, z piatich typov pohodlných topánok urobila nadčasové.

Centové mokasíny

Kombinácia inšpirovaná „ako po otcovi“ dlhé nohavice, ponožky a centové mokasíny. Ale na rozdiel od otca použijete dámske časti oblečenia ako sú napríklad cigaretové nohavice alebo A - čková sukňa, aby ste pomocou kontrastu s chlapčenským typom topánok vytvorili krásne zvodné dievča.

Sandále ovinuté okolo členkov

Sandále ovinuté okolo členkov urobia obyčajné sandále elegantnejšími. 

Hoci by sa zdalo, že nízke topánky s otvorenými prstami sa skôr hodia na víkendové prechádzky, dámske šnurovacie topánky môžu urobiť oblečenie rafinovanejšie. Dobre sa hodia ako letná obuv do kancelárie. Určite si ale oblečte niečo, čo dosiahne stred lýtok, alebo vyššie, ako napríklad takáto sukňa Audrey, ktorá spolu s topánkami urobí nádherný efekt.

Baletky

Používajte biele baletky. Sú všestranné, ale zároveň menej očakávané ako čierne. Plán nosiť ich ku všetkému od letných šiat cez tesné džínsy až po prirodzené bavlnené nohavice. Takýto pár mať by bolo perfektné!

Espadrilky

Vymeňte svoje plastové žabky za nazúvacie espadrilky bez zapínania. Predstavte si rozdiel medzi obliekaním sa pre bazénovú párty a luxusnú letnú dovolenku. A aj keď by ste sa ocitli na mieste, kde sú tieto dve veci naraz, nie je príjemnejšie cítiť sa ako keď žiješ?

Biele tenisky

A ak všetko ostatné zlyhá, pamätajte, že tenisky fungujú so všetkým! Zatiaľ čo Audrey leží na svojej lodi v slamenom čudne vyzerajúcom klobúku, jej klasické plátené tenisky vytvoria pocit ležérnosti a pohody. Len si predstavte, že toto kúzlo zafunguje aj v bežnom živote.

Renomovaná herečka, filantropka a žena, ktorá sa dokonalo obliekala - Audrey Hepburnová, ktorá by dnes mala 87 rokov, nosila množstvo metaforických doplnkov. Ale jeden doplnok sa s jej menom ponesie navždy – topánky bez opätku. Či už to boli baletné papučky, tenisky, balerínky, mokasíny, espadrilky, alebo poltopánky inšpirované pánskou módou, počas svojho života z nich urobila pojem. A čo je dôležitejšie, z piatich typov pohodlných topánok urobila nadčasové.


Staršie články